PPM`2009 Podstawowe Problemy Metrologii
Menu
Strona główna
Aktualności
Tematyka konferencji
Patronat konferencji
Komitety
Miejsce konferencji
Terminarz Konferencji
Program konferencji
Materiały konferencyjne
Opłata konferencyjna
Kontakt
Galeria
Aktualne konferencje PAK
Archiwum konferencji organizowanych przez PAK
Informacje
Aby zapisać się na aktualną konferencję musisz być zarejestrowany.
Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się
Zaloguj
Przypomnij hasło
Moje konto
Rejestracja
Aktualności
 • Publikacja artykułów w punktowanych czasopismach (31-05-2009 11:09:12)
  Szanowni Państwo,
   
  Komitet Programowy konferencji PPM`2009 wytypował referaty, na podstawie których autorzy zostali poproszeni o przygotowanie artykułów naukowych, które ukażą się w miesięczniku Pomiary Automatyka Kontrola oraz w Przeglądzie Elektrotechnicznym.
  Wytypowane osoby zostały poinformowane mailowo.
   
   
 • Podsumowanie konferencji PPM`2009 (17-05-2009 11:47:36)
  VII Konferencja Podstawowe Problemy Metrologii (PPM’09) odbyła się w Suchej Beskidzkiej, w dniach 10–13.05.2009 roku. Organizacji Konferencji podjęło się Wydawnictwo PAK, tradycyjnie wraz z Katedrą Metrologii, Elektroniki i Automatyki Politechniki Śląskiej. Konferencja PPM miała poparcie takich instytucji jak Komitet Metrologii i Aparatury Naukowej PAN, Komisja Metrologii Oddziału PAN w Katowicach, Wojskowy Nadzór Metrologiczny, Polskie Centrum Akredytacji, Polska Sekcja IEEE oraz Polskie Stowarzyszenie Pomiarów, Automatyki i Robotyki POLSPAR.
  Celem Konferencji była wymiana poglądów i rozwój współpracy między środowiskiem metrologów nauczających i metrologów praktyków, skupionych w krajowej służbie miar oraz w laboratoriach akredyto-wanych. Problematyka Konferencji była aktualna i wzbudziła zainteresowanie w środowisku metrolo-gicznym, o czym świadczy szeroka akceptacja jej formuły i liczny udział uczestników poprzednich konferencji PPM jak i nowych, zainteresowanie tematyką konferencji oraz dobry poziom prac. Konfe-rencja koncentrowała się na zagadnieniach podstawowych, wspólnych dla wszystkich rodzajów po-miarów, ale były także prezentowane aktualne zagadnienia rozwoju nowych narzędzi pomiarowych, zwłaszcza o małej niedokładności, oraz zagadnienia teorii pomiaru i narzędzi matematycznych do obróbki wyników pomiarów.
   
 • Sprawozdanie z dyskusji okrągłego stołu (25-05-2009 22:20:55)
  Sprawozdanie z dyskusji okrągłego stołu
  na VII Konferencji  Podstawowe Problemy Metrologii,
  Sucha Beskidzka, 11.05.2009
   
  W ramach VII Konferencji PPM zorganizowanej przez Wydawnictwo PAK oraz Katedrę Metro-logii, Elektroniki i Automatyki Politechniki Śląskiej odbyła się dyskusja okrągłego stołu na temat: „Trendy rozwojowe metrologii i kierunki zmian polskiej administracji miar”, której moderatorami byli prof. dr hab. inż. Krzysztof Gniotek i płk. rez. mgr inż. Stanisław Dąbrowski. W dyskusji uczestniczył m.in. wiceprezes GUM Włodzimierz Popiołek, kierownicy działów laboratoriów badawczych i wzorcujących PCA, panowie Ryszard Malesa i Tadeusz Matras, oraz szereg osób o uznanej pozycji i dorobku w dziedzinie metrologii. Wprowadzeniem do dyskusji były dwa referaty:
  1. „Zmiany w polskiej administracji miar”, autorstwa Piotra Nowakowskiego oraz Izabeli Klich,
  2. „Rola najwyższego kierownictwa w świetle wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005, autorstwa Ryszarda Malesy.
 • Archiwum wiadomości (17-05-2009 12:05:09)
   
   
   
powrót
© netkoncept.com
Na górę strony.
ostatnia modyfikacja: 01-06-2009 19:05:15