licznik - dziś 448 | miesięcznie: 16005 | ogólnie: 4074571
Menu
Aktualności
Wydawnictwo PAK
Kwartalnik MAM
Książki PAK
Konferencje PAK
Kalendarz imprez
Polityka prywatności
Kontakt
Wyszukiwarka
Artykuły
Cytowania
Konferencje
Aktualny numer miesięcznika MAM
Najnowsza książka Wydawnictwa PAK
Nowe książki Wydawnictwa PAK

 

Prof. dr hab. inż. Zdzisław Kabza, Politechnika Opolska

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. W tej uczelni otrzymał także stopnie naukowe doktora (1971 r.) i doktora habilitowanego (1977 r.) z zakresu metrologii energetycznej oraz stanowisko docenta.
W 1986 r. uzyskał tytuł naukowy, a w 1991 stanowisko profesora zwyczajnego. W Politechnice Opolskiej przez 12 lat był dziekanem, a przez 6 lat rektorem uczelni. Aktualnie jest dyrektorem Instytutu Elektrowni i Systemów Pomiarowych i kierownikiem Katedry Metrologii i Systemów Pomiarowych. Utworzył dwie nowe specjalności na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki: audyt energetyczny, ekologiczny i finansowy oraz komputerowe wspomaganie projektowania.
Profesor Kabza wiele konkursów na projekty badawcze, celowe i rozwojowe wdrożone w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny i koncernach energetycznych BOT, PKE oraz Zespole Elektrowni Dolna Odra. Od wielu lat współpracuje z GUM, ostatnio jako doradca prezesa. Siedmiokrotnie został wybrany do Komitetu Metrologii i Aparatury Naukowej PAN. Od 1994 roku jest członkiem rzeczywistym Międzynarodowej Akademii Nauk Inżynierskich i Technologicznych. Uzyskał 11 nagród ministra. Prof. Kabza jest prezesem Zarządu Głównego Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Energetyka i Środowisko oraz wiceprezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Energetyków.

Aktualności branżowe
Sklep internetowy
Czasopismo
Książki
Artykuły
Regulamin sklepu
kategorie
Koszyk
Zobacz [0]
Moje konto
Rejestracja
Wyszukiwanie produktów
Szukaj w sklepie
Zaloguj
Przypomnij hasło
Newsletter (Subskrypcja)
Konferencje PAK
Niepewność wyników pomiarów
 
 
Wortal branżowy:
© netkoncept.com
Na górę strony.
Ostatnia modyfikacja: 28-05-2019 14:12:00