licznik - dziś 576 | miesięcznie: 20021 | ogólnie: 5151787
Menu
Aktualności
Wydawnictwo PAK
Kwartalnik MAM
Książki PAK
Konferencje PAK
Kalendarz imprez
Polityka prywatności
Kontakt
Wyszukiwarka
Artykuły
Cytowania
Konferencje
Aktualny numer kwartalnika MAM
Najnowsza książka Wydawnictwa PAK
Nowe książki Wydawnictwa PAK

 

opis
Książka jest zbiorem wskazówek, porad oraz zasad niezbędnych przy należytej realizacji projektu finansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Prostym i zwięzłym językiem opisywane są procesy zarządzania projektem oraz działania jakie należy zrealizować w celu efektywnego zakończenia jego realizacji. Omówiono w niej specyficzne wymagania wynikające z polityki UE w odniesieniu do wydatkowania, rozliczenia i udokumentowania  funduszy na programy badawcze i wdrożeniowe. Wyjaśniono na przykładach definicje podstawowych wskaźników ekonomicznych charakteryzujących projekt.
Autorzy wykorzystali doświadczenie zdobyte w takich dziedzinach jak składanie wniosków o dofinansowanie projektu, realizacja projektu, składanie wniosku o płatność, opracowanie studiów wykonalności, kontrola przedsięwzięcia oraz ochrona własności intelektualnej.  Wykorzystali najważniejsze krajowe i zagraniczne publikacje dotyczące omawianej problematyki. Zawarte zostało również orzecznictwo sądowe i ustawodawstwo dotyczące opisywanej tematyki. Jedną z wielu korzyści jest ukierunkowanie książki na wiedzę praktyczną obejmującą kluczowe zagadnienia procesu realizacji projektu objętego dofinansowaniem, jak: studium wykonalności, zarządzanie ryzykiem, elementy regulacji prawnych.
Tematyka poruszana w książce jest bardzo istotna w kraju, ponieważ korzystanie ze środków unijnych przy realizacji projektów lokowanych w różnych obszarach gospodarki sprawia, że uwalniają się dodatkowe bardzo znaczące możliwości rozwoju przedsiębiorczości, pozyskania nowych i innowacyjnych technik i technologii.
Książka jest dobrym, specjalistycznym podręcznikiem, przeznaczonym w szczególności dla osób zaangażowanych w realizację projektów inwestycyjnych, których projekcja finansowa przewiduje udział funduszy europejskich.
Książka jest przydatna nie tylko dla osób które zaczynają budować swoje relacje z projektem, ale i dla  tych, którzy chcą usystematyzować zdobytą o nim wiedzę. Kierowana jest do osób przygotowujących wnioski o projekty finansowane z funduszy europejskich, a także realizujących takie projekty.
Aktualności branżowe
Sklep internetowy
Czasopismo
Książki
Artykuły
Regulamin sklepu
kategorie
Koszyk
Zobacz [0]
Moje konto
Rejestracja
Wyszukiwanie produktów
Szukaj w sklepie
Zaloguj
Przypomnij hasło
Newsletter (Subskrypcja)
Niepewność wyników pomiarów
 
 
Wortal branżowy:
© netkoncept.com
Na górę strony.
Ostatnia modyfikacja: 08-10-2019 08:02:11