licznik - dziś 552 | miesięcznie: 19997 | ogólnie: 5151763
Menu
Aktualności
Wydawnictwo PAK
Kwartalnik MAM
Książki PAK
Konferencje PAK
Kalendarz imprez
Polityka prywatności
Kontakt
Wyszukiwarka
Artykuły
Cytowania
Konferencje
Aktualny numer kwartalnika MAM
Najnowsza książka Wydawnictwa PAK
Nowe książki Wydawnictwa PAK

 

O miesięczniku PAK

Miesięcznik Pomiary Automatyka Kontrola jest organem Sekcji Metrologii Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich – największej polskiej organizacji skupiającej przedstawicieli branży metrologicznej, oraz Polskiego Stowarzyszenia POLSPAR -  organizacji prowadzącej działalność naukowo – techniczną w obszarze metrologii, automatyki, robotyki i pomiarów, reprezentującej Polskę w międzynarodowych organizacjach IFAC, IFR, IMEKO.

Tematyka miesięcznika PAK obejmuje głównie problematykę związaną z metrologią, techniką cyfrową i analogową, automatyką, robotyką i informatyką. Publikowane są artykuły naukowe pisane przez specjalistów z branży miernictwa i elektroniki - reprezentujących różne uczelnie techniczne kraju i różne obszary pomiarów. Publikowane są także artykuły informacyjno – techniczne, w których firmy zajmujące się produkcją lub sprzedażą sprzętu związanego z profilem czasopisma prezentują w sposób pogłębiony swoją ofertę szerokiemu gronu zainteresowanych. Czytelnicy mają możliwość zapoznania się z  nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, zarówno od strony teoretycznych podstaw ich działania jak i aplikacji. Redakcja miesięcznika stara się o utrzymanie wysokiego poziomu merytorycznego artykułów zamieszczanych w każdym numerze, oraz o spełnienie wysokich wymagań jakościowych edycji.

Miesięcznik PAK znajduje się na liście czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z przypisaną liczbą 7 punktów (zgodnie z komunikatem MNiSW z dn. 17.09.2012 r.)

Miesięcznik PAK jest zamieszczony w międzynarodowych bazach: IEE INSPEC, ULRICHSWEB, INDEX COPERNICUS, GOOGLE SCHOLAR, w bazie polskich czasopism technicznych BAZTECH oraz w bazie naukowych i branżowych polskich czasopism elektronicznych ARIANTA.

PAK jest ogólnokrajowym miesięcznikiem o nakładzie min. 500 egzemplarzy. Prenumeruje je wiele firm z branży elektrycznej, elektronicznej, informatycznej i mechanicznej, oraz ośrodków naukowych i badawczo – rozwojowych. Rozprowadzane jest w prenumeracie indywidualnej i zbiorowej (przez GARMOND PRESS, KOLPORTER, SIGMA NOT, RUCH i DHN). Stanowi aktualne źródło wiedzy dla inżynierów z przemysłu i studentów kierunków elektrotechnicznych, mechanicznych i mechatronicznych.

Miesięcznik PAK jest znany na polskim rynku czasopism naukowo – technicznych od 1955 roku, jako pismo przydatne praktykom, ciekawym nowoczesnej wiedzy, a także studentom, kształtującym swoje przygotowanie zawodowe. Pomaga utrzymać kontakt inżynierów z  aktualnym stanem techniki pomiarowej, automatyki, robotyki i mechatroniki. 

 Na łamach miesięcznika zamieszczamy:

  • artykuły naukowe
  • artykuły techniczno-reklamowe
  • artykuły promocyjne
  • wkładki tematyczne
  • informacje o imprezach naukowo-technicznych
Aktualności branżowe
Sklep internetowy
Czasopismo
Książki
Artykuły
Regulamin sklepu
kategorie
Koszyk
Zobacz [0]
Moje konto
Rejestracja
Wyszukiwanie produktów
Szukaj w sklepie
Zaloguj
Przypomnij hasło
Newsletter (Subskrypcja)
Niepewność wyników pomiarów
 
 
Wortal branżowy:
© netkoncept.com
Na górę strony.
Ostatnia modyfikacja: 08-10-2019 08:02:11