licznik - dziś 505 | miesięcznie: 19950 | ogólnie: 5151716
Menu
Aktualności
Wydawnictwo PAK
Kwartalnik MAM
Książki PAK
Konferencje PAK
Kalendarz imprez
Polityka prywatności
Kontakt
Wyszukiwarka
Artykuły
Cytowania
Konferencje
Aktualny numer kwartalnika MAM
Najnowsza książka Wydawnictwa PAK
Nowe książki Wydawnictwa PAK

 

Fragmenty z recenzji
Z recenzji prof. zw. dr hab. inż. Kazimierza Mikołajuka:
Przedmiotem pracy jest opis struktur wykorzystujących nowoczesne wzmacniacze operacyjne do praktycznej realizacji generatorów przebiegów sinusoidalnych....
Opisane są układy zawierające wzmacniacze operacyjne prądowe, transkonduktacyjne i transrezystancyjne, ze sprzężeniem prądowym, nullorami i konwejerami prądowymi.
Przedstawione są przede wszystkim takie struktury, które mogą być łatwo przestrajane elektronicznie, a szczególnie z użyciem układów cyfrowych....
Zaprezentowano najważniejsze nowoczesne rozwiązania układowe oscylatorów. Liczba podanych układów oraz rozmaitość możliwych do uzyskania wariantów dobierania i regulacji częstotliwości jest ogromna....
Praca jest adresowana do pracowników naukowych, konstruktorów układów elektronicznych oraz studentów kierunków elektronicznych i elektrycznych.
 
Z recenzji prof. dr hab. inż. Bronisława Tomczuka:
Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, autor przedstawił rezultaty projektowania generatorów drgań harmonicznych z wykorzystaniem niekonwecjonalnych wzmacniaczy operacyjnych o wielu wejściach i wielu wyjściach. Przedstawiono możliwości tworzenia generatorów o określonych przez projektanta właściwościach.
.... Ważne są przede wszystkim te struktury oscylatorów, które w łatwy sposób mogą być przystosowane do współpracy ze sterującymi nimi układami cyfrowymi. Mogą być one wykonane w tej samej technologii co układy cyfrowe. Przedstawiony w pracy szeroki przekrój układów oscylatorów, opisany jest zarówno na podstawie badań literaturowych jak i własnych modyfikacji i opracowań autora.
... Uwzględniając ważność i aktualność problematyki projektowania urządzeń elektronicznych wykonanych na bazie układów scalonych, uważam wydanie tej książki za celowe.
 
Aktualności branżowe
Sklep internetowy
Czasopismo
Książki
Artykuły
Regulamin sklepu
kategorie
Koszyk
Zobacz [0]
Moje konto
Rejestracja
Wyszukiwanie produktów
Szukaj w sklepie
Zaloguj
Przypomnij hasło
Newsletter (Subskrypcja)
Niepewność wyników pomiarów
 
 
Wortal branżowy:
© netkoncept.com
Na górę strony.
Ostatnia modyfikacja: 08-10-2019 08:02:11